Ortodoncja

vip dental ortodoncja

Ortodoncja to ostatnio bardzo popularna dziedzina stomatologii. Jej dynamiczny rozwój stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie pacjentów, dla których piękny i zdrowy uśmiech to wizytówka.

„Proste” i prawidłowo ustawione zęby to marzenie niemal wszystkich ludzi, dzięki tym atutom czujemy się pewni siebie nie tylko wśród najbliższych, ale również w pracy. Ortodoncja to nie tylko aparaty i „prostowanie” zębów – to również korygowanie wad kostnych twarzy.

Trzeba jednak pamiętać, że uzębienie to nie tylko estetyka, ale przede wszystkim zdrowie. Wady zgryzu mają wpływ na rozwój całego narządu żucia. Utrudniają dokładne oczyszczanie zębów, co sprzyja powstawaniu kamienia nazębnego, próchnicy oraz paradontozy. Wynika to z tego, że siły żucia są wtedy rozkładane nieprawidłowo, przez co kość zębodołu jest nierównomiernie obciążona i podlega miejscowemu zanikowi, następuje obluzowanie zębów w zębodole, co może prowadzić do ich utraty. Leczenie ortodontyczne zazwyczaj jest długie i wymaga pewnych wyrzeczeń, ale efekty po zakończeniu rekompensują wszystko.

Aparaty stałe

Aparaty stałe służą do korekty nieprawidłowości zębowych i wad zgryzu.

Na pierwszej wizycie lekarz zaproponuje najlepsze rozwiązanie problemu, z którym pacjent się zgłosił, skieruje na zdjęcie pantomograficzne i zdjęcie cefalometryczne . Pobierze również wycisk szczęki i żuchwy, z których technik wykona gipsowe modele. Wszystko to jest potrzebne do postawienia odpowiedniej diagnozy i ustalenia planu leczenia.

Plan taki określa się na następnej wizycie. Do pacjenta należy decyzja, czy akceptuje zaproponowane leczenie – jeżeli tak, to przystępuje się do separacji zębów, tzn. pomiędzy zębami umieszcza się gumki, które utworzą przestrzeń dla pierścieni (zakładamy je na około 7 dni).

Kolejna wizyta to założenie aparatu. Zakładane są pierścienie na zęby rozseparowane oraz zamki na wszystkie zęby. Elementy te mocuje się na stałe, tzn. na czas leczenia. Kolejne wizyty to odbywane co 4-5 tygodni wizyty kontrolne, podczas których wymieniane i aktywowane są poszczególne elementy aparatu.

W trakcie leczenia ortodontycznego trzeba szczególnie dbać o higienę jamy ustnej. Bardzo ważne jest umycie zębów po każdym posiłku specjalną szczoteczką oraz szczoteczką do przestrzeni międzyzębowych. Należy też odpowiednio używać nitki dentystycznej. Zaleca się również częstsze wizyty kontrolne oraz higienizację jamy ustnej, usunięcie złogów kamienia nazębnego, piaskowanie, fluoryzację oraz przeprowadzenie instruktażu jamy ustnej.

Należy używać płukanek do jamy ustnej zawierających fluor.

Aparaty ruchome

Składają się z akrylowej płyty i drucianych pętli odpowiednio dopasowanych do rodzaju wady. Aparat taki jest samodzielnie wkładany i wyjmowany z ust przez pacjenta. Również te aparaty wymagają wizyt kontrolnych, w czasie których lekarz aktywuje aparat. Skuteczność leczenia aparatami tego typu zależy od współpracy pacjenta z lekarzem. Pacjent musi bezwzględnie przestrzegać zaleceń i zakładać aparat na określoną liczbę godzin.

Invisalign

Czym jest Invisalign?
Uśmiech zmienia wszystko

Twoja pewność siebie. Twój wygląd. Twoje życie. Dzięki Invisalign posiadanie wymarzonego uśmiechu nie jest już problemem. Co więcej, nie wymaga to prawie żadnych poświęceń w codziennym życiu.

Invisalign prostuje zęby za pomocą kompletu przezroczystych, wymiennych nakładek zwanych alignerami, które są wykonywane na zamówienie – specjalnie do Twoich zębów. Każdy aligner będzie wymieniany co dwa tygodnie, tak aby Twoje zęby stopniowo przesuwały się na właściwe miejsce – dzień po dniu i milimetr po milimetrze.

Alignery Invisalign – wygodne, przezroczyste i łatwe do zdjęcia. To nowy uśmiech bez wyrzeczeń. Już ponad 3 miliony osób odkryło Invisalign.

Plan leczenia Invisalign stworzony właśnie dla Ciebie.

Przed opracowaniem planu leczenia wybrany przez Ciebie lekarz Invisalign wykona wycisk Twoich zębów, aby sprawdzić, czy można je będzie wyprostować za pomocą systemu Invisalign. Po potwierdzeniu takiej możliwości zostanie opracowany szczegółowy plan leczenia z wykorzystaniem ClinCheck®, naszego narzędzia do tworzenia wirtualnego, trójwymiarowego projektu terapii. Oprogramowanie ClinCheck® prezentuje sekwencję ruchów zębów następującą w wyniku leczenia – dzięki temu jeszcze przed rozpoczęciem terapii możesz zobaczyć, jak powinny wyglądać Twoje zęby na koniec leczenia.

Uśmiech na każdym kroku

Po rozpoczęciu terapii Invisalign każdy zestaw wykonanych specjalnie dla Ciebie alignerów należy nosić przez dwa tygodnie. Wraz ze zmianą kolejnych kompletów alignerów Twoje zęby rozpoczną swą podróż, by stopniowo, milimetr po milimetrze, przesunąć się na planowane ostateczne miejsce. W tym czasie niezbędne są wizyty kontrolne u lekarza Invisalign, który będzie monitorować postęp leczenia i dbać o Twój komfort w jego trakcie.

Zaprojektowane do Twojego stylu życia

Czas trwania terapii jest różny dla każdego pacjenta i zależy od złożoności danego przypadku. Pamiętaj, aby w rozmowie z lekarzem Invisalign omówić Twoją sytuację i cele, określić najlepszy sposób zastosowania Invisalign oraz uzgodnić plan leczenia.

Aby dowiedzieć się, w jaki sposób dzięki Invisalign możesz zdobyć wymarzony piękny uśmiech, już dzisiaj umów się z nami na konsultacje.

Porównanie leczenia
Różnica jest oczywista

Jeśli mówimy o podejmowaniu decyzji dotyczącej najlepszej metody prostowania zębów, tak naprawdę mamy tylko jedną możliwość: Invisalign. Tylko Invisalign oferuje taką kombinację innowacji, badań klinicznych i technologii, która umożliwia precyzyjną kontrolę procesu prostowania zębów. Tradycyjny aparat stały i inne rozwiązania wykorzystujące przezroczyste nakładki nie mogą konkurować z Invisalign.

Zawsze innowacyjne

Metoda Invisalign znacząco różni się od tradycyjnych sposobów prostowania zębów. Rozwiązanie Invisalign, oparte na opracowanej przez nas i wciąż rozwijanej innowacyjnej technologii, dostarczane jest w formie zestawu wymiennych, przezroczystych alignerów, które prostują zęby milimetr po milimetrze i w przeciwieństwie do aparatu stałego nie posiadają żadnych drutów czy zamków. Alignery Invisalign są prawie niewidoczne podczas noszenia, bo nie mają żadnych metalowych elementów.

Załóż i zdejmij, kiedy tylko chcesz

Stałe zamki mogą zostać usunięte tylko przez lekarza, co może utrudniać skuteczne czyszczenie zębów i dziąseł oraz ograniczać listę potraw, których spożycie nie powoduje Twojego dyskomfortu.

Ponieważ alignery Invisalign można zdjąć w dowolnym momencie terapii, możesz jeść, co tylko zechcesz, łatwo utrzymasz higienę jamy ustnej, a przy tak ważnych okazjach jak ślub czy kluczowe spotkania możesz je po prostu na pewien czas zdjąć. Zachowaj swój własny styl życia podczas leczenia.

Zaplanowana droga do Twojego nowego uśmiechu

Bez względu na cele danej terapii Twój lekarz Invisalign przygotuje Ci precyzyjny plan leczenia. Dzięki wirtualnemu, trójwymiarowemu planowi leczenia ClinCheck® zobaczysz także, jak Twoje zęby mogą wyglądać w trakcie i po zakończeniu terapii.

Oprogramowanie ClinCheck® prezentuje sekwencję ruchów zębów, która następuje w trakcie leczenia. Dzięki temu możesz zobaczyć, jak powinny wyglądać Twoje zęby na koniec leczenia, i monitorować zmiany zachodzące w jego trakcie.

X
    wpChatIcon