Chirurgia stomatologiczna

To dziedzina stomatologii zajmująca się operacyjnym leczeniem jamy ustnej oraz okolic przyległych. Niekiedy zdarza się tak, że zęba z różnych przyczyn nie da się wyleczyć zachowawczo, endodontycznie lub odbudować protetycznie, a wtedy należy go usunąć. Zabiegi takie przeprowadza się w znieczuleniu komfortowym dla pacjenta w warunkach aseptycznych. Najczęstszym zabiegiem chirurgicznym jest ekstrakcja zęba.

Decyzja o dokonaniu ekstrakcji podejmowana jest dopiero po dokładnym zapoznaniu się ze zdjęciami rentgenowskimi oraz po wnikliwej diagnostyce. Usunięcie zęba sugerujemy pacjentowi tylko wtedy, gdy jesteśmy pewni, że nie ma innej drogi. Dokładamy wszelkich starań, aby zabieg wykonany był sprawnie i bezboleśnie.

Chirurgia stomatologiczna to nie tylko usuwanie zębów, to także odsłanianie zębów zatrzymanych, usuwanie zębów mądrości – czyli ósemek, leczenie powikłanych ropni, resekcje wierzchołka korzeni, hemisekcje, przygotowanie jamy ustnej do leczenia protetycznego, ortodontycznego oraz wiele innych zabiegów wykonywanych zależnie od potrzeb.

Chirurgia stomatologiczna

Narzędzia wykorzystywane do zabiegów chirurgicznych.

X
    wpChatIcon