Implanty
Implanty stomatologiczne to niewielkich rozmiarów śruby umieszczane chirurgicznie w kości szczęki lub żuchwy. Śruby te zastępują korzeń zęba, tworząc filar pozwalający na umocowanie korony zęba, mostu lub protezy. Brak zębów to poważny problem, nie tylko estetyczny, ale również zdrowotny i społeczny. Utrata nawet jednego zęba wpływa na cały układ stomatognatyczny (układ tkanek i narządów jamy ustnej i kości części twarzowej czaszki), prowadzi czasem do nieodwracalnych zmian w układzie szczęk i do zmian w sposobie żucia. Implanty stomatologiczne umożliwiają przywrócenie prawidłowej funkcji żucia i komfortu własnych zębów.
Implanty w sposób najbardziej fizjologiczny odbudowują utracone zęby. Takie rozwiązanie to przede wszystkim komfort. Zęby wykonane na implantach dają poczucie naturalności i pewności w każdej sytuacji.
Braki zębowe możemy uzupełnić na kilka sposobów, np. poprzez mosty lub protezy przy większych brakach oraz poprzez implanty, które są coraz częściej wybierane przez pacjentów.
Zanim jednak ktoś podejmie decyzję o chęci wstawienia implantów, powinien zgłosić się do lekarza stomatologa na konsultację, podczas której lekarz przeprowadzi wywiad, ustalając procedury medyczne niezbędne do wszczepienia implantu. Na wstępie konieczne jest przeprowadzenie badań klinicznych i radiologicznych.
Implanty są idealnym rozwiązaniem, gdyż:
- umożliwiają odtworzenie brakujących zębów,
- przywracają pacjentowi piękny uśmiech,
- zapewniają komfort psychiczny i fizyczny,
- zapewniają doskonały efekt estetyczny i naturalny wygląd,
- pozwalają uniknąć problemów związanych z tradycyjnymi uzupełnieniami protetycznymi (wyjmowanie protez czy szlifowanie zębów pod mosty).
